Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 13:13

Головна » 2015 » Березень » 27 » Бібліотекарі на засіданні "Літературної студії"
Бібліотекарі на засіданні "Літературної студії"

Поезія — це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

(Ліна Костенко)

До   Всесвітнього Дня поезії бібліотекарі РКЗК «Петриківської ЦБС» прийняли участь у засіданні клубу «Літературна студія»,  яке відбулося   в приміщенні Петриківського  музею  етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва .                  Господині музею розповіли учасникам про Олександра  Феодосійовича  Стативу  (Вчитель Петриківської середньої школи Олександр Феодосійович Статива сприяв популяризації петриківського розпису, забезпечив участь найталановитіших майстринь у республіканській , а згодом і Всесоюзній виставках народної творчості 1935-1936 роках. Петриківським майстриням присвячуються шпальти газет та журналів. Педагог звернувся до міністра освіти УРСР з піклуванням про відкриття школи , де б діти опанували секрети народної творчості. У 1936 році було відкрито школу декоративного малювання , а Статива О.Ф. став її директором. Це була перша школа у сільській місцевості України. Петриківський розпис у школі викладала Тетяна Якимівна Пата. Випускниками цієї школи стали народний художник України , лауреат національної премії ім. Т.Г.Шевченка , Лауреат премії ім. Катерини Білокур Марфа Ксенофонтівна Тимченко , заслужені майстри народної творчості України Федір Савович Панко, Василь Іванович Соколенко , Надія Митрофанівна Шулик ,Г.І. Пруднікова  іт .д.)

Учасники клубу Лук`яненко Л.М., Кравець - Ярмолюк Л.С ., Юхименко В.П. , Клешня  А.М., "Шкарлат  І.І.  та учні  Петриківської неповної середньої загальноосвітньої  школи,  Червонопартизанської  неповної  середньої загальноосвітньої  школи  , Чаплинської середньої школи декламували  свої вірші , вірші українських поетів. Значну увагу приділили віршам наших земляків.

Присутні відкрили для себе цікавий світ поезії, побачили красу та велич поетичного слова.

До уваги присутніх була представлена виставка  «Поезія завжди молода» до всесвітнього дня поезії (Яку представили працівники районної бібліотеки). Школярі мали змогу ознайомитися з творчістю Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, В. Сосюри, О. Пушкіна, М. Лермонтова та інших українських та російських поетів.  Також були представлені збірки віршів та матеріали про життєвий і творчий шлях поетів Петриківщини.

Переглядів: 455 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »