Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 15:37

Головна » 2015 » Березень » 11 » «Була у нього посмішка дитяти – блакиті української тепло…»
«Була у нього посмішка дитяти – блакиті української тепло…»

До 120-річчя від дня народження М.Т. Рильського, українського поета, перекладача на абонементі  Петриківської районної бібліотеки для дітей (абонемент) експонується виставка «Далекі небосхили».

Один із найвідоміших українських поетів, невтомний перекладач і теоретик перекладу, талановитий учений - академік, відомий мистецтвознавець та активний громадський діяч, лауреат найвищих державних премій, великий знавець рідної мови…Себе поет вважав сином своєї країни, «самої правди сином», що й визначило сенс його художнього життя. Близько 60 років тривала діяльність Максима Тадейовича в українській поезії, в якій він посів одне з найпочесніших місць. Перу поета належать праці з фольклористики, мистецтвознавства, мовознавства (лексикологія та стилістика української мови). Краса пейзажів рідної землі, героїка національної історії, волелюбність народу, овіяні пошаною багатьох поколінь імена творців його культури,-  для цього М.Рильський знайшов слова виняткової поетичної ніжності й міткості: кожне випромінює цілі пучки дорогих українській людині асоціацій. Чистий, мов роса, джерельний, цвітіння прекрасного серця, людинолюб, чародій слова, невгамовне серце, лицар поезії й доброти, співець правди й краси, пророк зорі, людина красивої душі, слуга народу, великий розумом і серцем, живий між нами,- саме так називали його друзі.

Любов’ю й мудрістю, красою й людяністю було переповнене його мудре серце, на творчих верховинах сяє його величне, чародійне слово, над яким невладні ні смерть, ні час, бо М.Рильський незабутній.

Переглядів: 531 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »