Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 23:14

Головна » 2016 » Травень » 24 » Чергова зустріч у кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA "Світлячок"

20 травня в Петриківській районній бібліотеці для дітей відбулося чергове засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини «Docudays UA Світлячок».Для постійних кіноклубовців було запропоновано переглянути стрічку режисера Павла Височанські «Коли-небудь ми станемо щасливими».Перед початком перегляду модератор кіноклубу  Бутко Ольга ознайомила дітей з інформацією про фільм і автора не розкриваючи основної ідеї яку режисер хотів донести до глядача.Вже стало традицією, що перед самим переглядом учасники отримують завдання переглянути і згадати основні статті з Декларації прав людини. Присутня на показі експерт – головний спеціаліст Петриківського районного управління юстиції Синявська Алла Василівна поставила перед учнями випереджувальне завдання: заповнити анкету "Я і мої права".Після перегляду відбувся диспут на тему : «"Що таке щастя"», «Як стати щасливим?» і « Чи має людина право на щастя?».Модератор та присутні експерти  були приємно вражені тим, що діти по дорослому сприймають проблеми сім’ї та щастя дитини, називали важливі для людини та її щастя такі якості, як людяність, доброзичливість, відповідальність тощо. Вже після обговорення діти і модератор виокремили для себе основні правила :

Ось лише деякі з цих правил:

— щастя людини не може полягати в тому, що приносить шкоду або нещастя іншим людям; воно може бути лише в тому, що робить щасливими й інших людей. Тому чим більше людина приносить щастя іншим людям, тим щасливішою може бути й вона сама;

— щоб зробити щастя повнішим, треба вміти ділитися ним з іншими людьми і бути щасливим щастям інших людей;

— людина не може бути чи відчувати себе повністю щасливою серед нещасних людей;

— по-справжньому щасливою людину можуть зробити тільки почуття добре виконаного обов'язку, чисте сумління і досягнення життєвої мети;

— щоб бути щасливим, уміти відчувати своє щастя, не треба постійно боятися нещасть, які можуть колись трапитися з нами;

— як у нещасті не слід втрачати мужності, гідності й стійкості духу, так і в щасті потрібно знати певну міру прояву своєї радості.

Підсумовуючи роботу за результатами анкетування, учні висловили думку про те, що недостатньо знають свої права, потребують додаткових знань. Тим самим вони мотивують свою діяльність на засіданнях кіноклубу медіа-просвіти з прав людини «Docudays UA Світлячок».

Переглядів: 449 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2016  »