Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 06.05.2024, 10:40

Петриківська бібліотека для дітей

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 5
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Лютий » 19 » Цікавинки звідусіль - день кита в бібліотеці
15:09
Цікавинки звідусіль - день кита в бібліотеці

Свято 19 лютого - Всесвітній день захисту морських ссавців (китів)

Забудь земне горе, корисливі мрії.
Гуляють в синьому морі веселі кити.
Вони танцюють танець, видно здалеку,
Зелені фонтани штурмують хмари...

Олександр Городницький

Який добрий, позитивний, оптимістичний поетичний уривок, чи не правда? А між тим заклик, пронизуючий в ньому і звернений до всього людства, не почутий до теперішнього часу. Люди чомусь не бажають любуватися благородними тваринами - вони хочуть вбивати. В цілях боротьби з даною проблемою був заснований свято: Всесвітній день захисту морських ссавців.

                                                                              

В читальному залі Петриківської районної бібліотеки експонується тематична поличка «Дню кита», безліч цікавої інформації можна почерпнути  з видань, представлених читачам.Таке інформування проводться в рамках цільової бібліотечної еко-програми "Зелений смайлик".

                                                                             

Історія свята Всесвітній день захисту морських ссавців

День кита - так звучить друга назва свята - планета відзначає щороку 19 лютого, починаючи з 1986 року. Ідея належала організації МКК: Міжнародної китобійної комісії. Мета закону полягала у припиненні знищення китів і інших ссавців моря, адже безконтрольне вбивство невинних тварин:

  • являє собою руйнівну силу, що здійснює втручання у природні екосистеми;

  • веде до повного знищення одних видів і присвоєння іншим статусу рідкісних.

    По-англійськи найменування екологічної дати звучить як World Whale and Dolphin Day. Комусь, можливо, здасться дивним очевидна присутність у ньому слова «дельфін». Однак пояснення даним фактом просте: милі створення поряд з морськими свинями і китами відносяться до загону водних ссавців Китоподібні. Відмінними ознаками цієї категорії тварин є дихання за допомогою легенів, теплокровность і, зрозуміло, здатність молочного вигодовування потомства.

    У нашій країні Всесвітній день захисту морських ссавців стали святкувати зовсім недавно - лише в 2002 році. Свято важливе, адже безліч морських тварин  занесені в Червону Книгу зважаючи постійної небезпеки повного вимирання. І причина такого розкладу не стільки в забрудненні екології та природних процесів, скільки у жорстокій, нерозумної діяльності людини по відношенню до беззахисних «братам нашим меншим». Синій кит занесений до Міжнародної Червоної книги. Він є найбільшою твариною на планеті! Довжина самки, яка, до речі, завжди більша за самця, іноді сягає 30-ти м, а вага — більше 100 т.

    Сині кити можуть жити стільки ж, як і люди, та за ними дуже важко прослідкувати. Найстарішого кита звали Набін. Його вдалося сфотографувати в 1970 році, а потім у 2008.

     

    Кити і дельфіни — унікальні творіння хитромудрої природи. Ось дещо цікаве з життя цих ссавців.

    Кити, наприклад, мають маленькі очі, що здатні витримувати високий тиск під час занурення на великі глибини. З очей китів виділяються великі і жирні сльози, завдяки яким тварина краще бачить у воді. А ще сльози — надійний захист очей від дії солі.

    З усіх видів китів касатка — найшвидша. Лише за одну годину вона може пропливти 56 км.

Переглядів: 624 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz