Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 23:04

Головна » 2016 » Травень » 26 » Екскурсія до міста Читайликів
Екскурсія до міста Читайликів

Бібліотекар — наш чаклун,

Він знає, що й кому потрібно.

Душа з найтонших в нього струн,

Він в нас працює дуже плідно.

Складає вірші й побажання,

Не вистачає навіть дня Задовольнити всіх бажання.

Без нього нам — ну як без рук,

Він наш Колумб в морі наук.

Бібліотекарі Петриківської районної бібліотеки для дітей Потапенко Юлія та Бутко Ольга провели екскурсію "Подорож в місто книг" для учнів 1-А класу (Берелєт Т.Ю.).

Учні отримали уявлення про бібліотеку, із задоволенням прогулялися "вулицями Книжкового міста", ознайомилися з основними правилами користування бібліотекою і книгою. Першокласники записалися до бібліотеки та отримали цікаві книжки

Книги — як люди. Вночі вони міцно сплять, а вранці разом зі шко­лярами вирушають до школи, крокують з ними пліч-о-пліч зі школя­рами у країну знань:. Коли ж діти відпочивають, книги допомагають їм у виборі нових ігор чи розваг. І в лісі не дадуть заблукати, а допоможуть знайти дорогу додому і завжди дадуть відповіді на кожне запитання.

Ідуть до мене читачі зблизька і здалека,

Жду їх з радістю завжди: я ж бібліотекар!

Я полиці змайстрував для книжок, журналів,

Щоб читали діти їх в читальному залі.

Бібліотека — затишний дім для зустрічі читача з книгою.

Слово «бібліотека» грецького походження. Коли говорять: «Це слово прийшло до нас з грецької мови»,— то мають на увазі не ту мову, якою розмовляють греки — наші сучасники, а ту, якою розмовляли і писали у Стародавній Греції. Отже, перекладається слово так: бібліо — книга, тека — зберігання, тобто місце для зберігання книг. Перша державна біб­ліотека на Русі була створена в Києві в II столітті Ярославом Мудрим. Він дорожив книгами, наказував збирати й оберігати їх.

У більшості бібліотек книги видають додому. Відділ, де видаються книги додому, називається абонементом. Сьогодні кожен з вас піде до­дому з книгою, яку виберете в бібліотеці.

Газети, журнали або книги, що є в бібліотеці в одному примірнику, можна почитати в читальній залі. Тут завжди тихо, розмовляти треба по­шепки, не заважати іншим читачам. На видному місці розміщено слов­ники, нові книги, стенд з порадами, що прочитати.

Книга — наш друг, дуже мудрий, який не вміє говорити вголос, але навчає, як у світі жити.

Український народ здавна поважав книгу — невичерпне джерело знань — і склав про неї багато прислів’їв і приказок. В них звучить на­родна мудрість.

Бібліотекар

Полюбіть книжки, малята!

Будуть всі вас поважати.

Виростайте не ліниві,

І розумні, і сміливі.

Книга мудру дасть пораду,

Книга розуму навчить І ніколи вам не зрадить.

Діти, з книгою дружіть!

Переглядів: 526 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0