Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 08:36

Головна » 2016 » Травень » 25 » Європейський день парків
Європейський день парків

А парк такий чарівний, як у казці,

Весь розмальований  в зелені кольори.

Мов скупаний у щедрості і в ласці,

А сонце шле проміннячко згори,

Підсилює весняну  позолоту,

Дарує світло, радість і тепло.

Чарівне і казкове все достоту,

І над усім ще й неба синє тло.

І так красиво, що й не розказати,

Друзі, сьогодні Європейський день парків. Погода чудова – гарний привід прогулятися гарними місцями  селища Петриківка , зокрема одним з найкращих- парком ім.П.Калнишевського. Парк, немов картина, предметом зображення якої є поєднання природного і рукотворного,немов втілений в життя плід фантазії художника, який розчинив у своєму витворі душевні тривоги, збентеження, суперечливі почуттями, таємні мрії. Для сучасної людини парк – це острівець забуття в безодні повсякденної метушні. Він вабить своєю таємничою атмосферою, повної забутої романтики, загадок і неповторної краси. Саме тут, неспішно прогулюючись стежками, людина може набути внутрішньої гармонії, душевного спокою та натхнення.

Поетичний образ парку навіює ліричний настрій, приємну ностальгію, пробуджує теплі спогади.

Тут, оповита рутинними проблемами, людина може забути про дух часу .

А запаморочливий аромат квітів, їх    зворушлива чарівність... Вони, немов  магніт, притягують закохані серця. Скільки таємниць, зізнань, секретів вірно і віддано зберігає парк. І лише невгомонний вітер, що шелестить листям   дерев, розповідає юним закоханим історії кохання минулих років.

Цей вірш — затишний парк,
                                                       де сонячно-сонетно
                                                       в міжрим’ї роцвіли
                                                       епітетів ряди.
                                                       Куди не глянь — усе
                                                       пейзажно і портретно.
                                                        На вихідні прийду
                                                        посидіти сюди.

Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.

У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.

Переглядів: 478 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2016  »