Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.04.2024, 22:01

Головна » 2018 » Грудень » 13 » Калита, калита, з чого ти вилита
Калита, калита, з чого ти вилита

Свято Андрія одне із перших відкриває цикл зимових святкувань. Саме на це свято молодь збиралась на вечорниці щоб дізнатись своє майбутнє.

13 грудня 2018 року бібліотечні працівники Петриківської бібліотеки для дітей Шумейко Н.С. та Бутко.О.В. разом з народознавцем Аннусовою В.А. для учнів 8-б класу Петриківського ОЗО I-III ступенів ( класний керівник Квак О.М.) провели Андрієвські вечорниці. Учасники вечорниць дізналися про походження свята, яке в народі ще називають свято Калити. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андрієвську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю . Цих основних традицій дотрималися організатори і учасники Андріївських вечорниць, які емоційно і весело відбулися у Петриківській бібліотеці для дітей. На початку святкового дійства хлопці колядували на кури та отримали за це бублички.

На бібліотечних вечорницях було і кусання під дзвінкий сміх Калити, і треба було розсмішити пана Коцюбинського – вартового, який стереже калиту. Кусання калити – одне з найважливіших обрядів цього свята у хлопців вийшло на відмінно! Як заведено на вечорницях, не обійшлося і без забав ( катання на коцюбі) та традиційного українського ворожіння на варениках ( яка начинка , така й вдача буде у парубка). Всіх учасників пригощали обрядовим печивом «калитениками».

Щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. На Андріївських вечорницях довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів. Їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.

Переглядів: 372 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2018  »