Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 08:42

Петриківська бібліотека для дітей

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 5
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Листопад » 28 » Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Світлячок» збирає небайдужих
16:30
Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Світлячок» збирає небайдужих

В рамках Всесвітнього дня прав дитини 21 листопада відбувся черговий кінопоказ документального фільму «Абетка» естонської режисерки Мадлі Ляене у нашому Кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Світлячок» при Петриківській районній бібліотеці для дітей. Були запрошені нові члени клубу - учні 8-Б класу (вчитель Пелих О.М. ) Перед демонстрацією фільму учні висловили свої думки та знання щодо конвенції прав дитини. Після фільму «Абетка» відбулася жвава дискусія про права дитини та право на освіту.

Освіта займає чільне місце у житті суспільства. Знання з гуманітарних та технічних наук, отримані в школі — запорука продовження навчання у вузах, отримання бажаної професії. У нашій країні кожен має право на освіту. Це прописано в Конституції України. Діти виховуються в дитячому садку, навчаються у школі, потім здобувають професію або навчаються в різних освітніх закладах. Навіть дорослі можуть вчитися впродовж життя. А чи скрізь так? Чи в усіх країнах кожен громадянин має право на освіту?

Школярів зацікавив сюжет фільму. Право на освіту — одне з найважливіших прав дитини. А історія героїні фільму Веле демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей.
Фільм не залишив байдужим жодного з присутніх. Обговорення після перегляду було активним. Говорили не тільки про права дитини, але й про дискримінацію та гендерну нерівність. Життя героїні фільму Веле вразило всіх, викликало сум і співчуття, але водночас — й повагу.Який головний меседж фільму? На думку глядачів: «треба цінувати те, що маєш», «вчитися можна завжди, було б бажання», «неважливо якого соціального статусу людина, вона має право на освіту та спілкування з різними людьми».

«Мені її дуже шкода», - висловив своє ставлення до героїні фільму один з учасників перегляду. Цікавим моментом стала вертикаль, яку провели діти, аналізуючи своє життя і порівнюючи його з способом існування Велегай Фломо. Її прагнення здобути освіту, професію, налагодити своє життя викликає повагу, але стає майже нездійсненної мрією. Одним з висновків, які прозвучали з вуст кіноклубівців була фраза «Ми маємо набагато більше можливостей реалізувати себе, та свої мрії, але іноді не цінуємо цього!».
Модератор кіноклубу зазначив, що у нашій країні кожен має право на освіту. Це прописано в Конституції України.
Попри розбіжність думок учні все ж таки погодились, що кожна людина повинна мати право на власний вибір, за який вона не буде покарана

                                                                                                         .

                                                                                                       

Переглядів: 684 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz