Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 02:12

І спрагу, спеку,
І пустиню без краю...

В.Данько

Відзначення Року верблюдових прийнято відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/C.2/69/L.41 від 07.11.2014 р.

Чому верблюдів називають «кораблями пустелі»? Напевно тому, що цих тварин ще ніхто не зміг замінити на великих піщаних просторах, де зовсім відсутня рослинність і вода. До винаходу автомобілів і літаків існував тільки один спосіб перетнути пустелі Азії та Африки: на верблюдах. Саме тому верблюда прозвали «кораблем пустелі». Це пояснюється тим, що бархани, коли плавно перекочуються, нагадують морські хвилі, по яких впевненим кроком, наче корабель у морі, рухається це величне тварина. Їм не страшні ні піщані бурі, ні спека, ні величезні відстані.

Для того , щоб дізнатися значно більше про цих дивних, надзвичайно витривалих тварин бібліотечні працівники Петриківської районної бібліотеки запрошують до перегляду літератури з виставки «Кораблі пустелі».

Цікавинки звідусіль

Притча

ЧОМУ ОЗИРАЄТЬСЯ ВЕРБЛЮД, КОЛИ П'Є ВОДУ

Колись верблюд був красенем. У нього були гіллясті роги і довгий густий хвіст.

Якось він прийшов до річки напитися. П'є і милується собою.

Раптом до нього підбігає олень:

— Любий верблюде, мені сьогодні треба йти в гості. Позич мені твої роги на один вечір!

Верблюд оддав роги оленеві.

У ті часи був і кінь безхвостий. Підбіг він до верблюда і попрохав у нього на один день пишного шовковистого хвоста. Верблюд оддав йому хвоста.

Минуло багато часу. Не повертають верблюдові ні його рогів, ані хвоста.

Коли він нагадав оленеві про борг, той глузливо відповів:

— Я поверну роги, коли у тебе до землі виросте хвіст.

А кінь сказав:

— Я поверну хвоста, коли у тебе виростуть роги.

З того часу верблюд, коли п'є воду в річці, завжди озирається.

Це він чекав своїх боржників.

***

Ходить диво по рівнині,

Дві гори несе на спині. (Верблюд)

Незважаючи на горб, хребет у верблюда прямий.А коли ви прочитаєте казку англійського письменника Редьярда Кіплінга, то і дізнаєтесь «Звідки у верблюда горб».

***

Слово «верблюд» походить від арабського слова «краса». Ця тварина є священною в північній Африці. І верблюд справді заслуговує захоплення. Тобі вже відомо, що верблюд може не пити кілька діб. А чи знаєш ти, що верблюд може випити до 200 літрів води за один раз? Існує теорія, що вологу ця тварина зберігає у своїх горбах. Але це не так! У горбах накопичується жир, який допомагає знизити температуру всього тіла (вона становить від 34 градусів Цельсія вночі до 41 градуса протягом дня).

І ще ця тварина дивовижним чином може закрити свої ніздрі від вітру й піску, коли це необхідно.

Є верблюди двогорбі, а є одногорбі. Одногорбих верблюдів називають дромадерами. На  них, як і на двогорбих, їздять верхи. Вони перевозять через піщані  пустелі вантажі, дають чудове молоко. З їхньої шерсті виготовляють різні корисні речі: одяг, ковдри, килими… У дромадера чудова пам’ять. Бувало, повантажать його в залізничний вагон і перевезуть за кілька сотень кілометрів у інше господарство. А він, скучивши за рідною домівкою, утече й за тиждень – два повертається назад.

Переглядів: 972 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2016  »