Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 16:54

Головна » 2017 » Липень » 7 » «Лялькова воля- щаслива доля»
«Лялькова воля- щаслива доля»

"Дива там, де в них вірять, і чим частіше вірять,

тим частіше вони трапляються.»

Дені Дідро

Семінар працівників культури Петриківського району в районному музеї «Лялькова воля- щаслива доля» відбувся 6 липня 2017 року, який відкрила начальник відділу культури, туризму, національностей, релігій, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ячмінь Валентина Станіславівна. Директор музею Юхименко Любов Василівна гостинно запросила учасників семінару на майстер-клас з виготовлення ігрової ляльки «Радість», який провела майстриня традиційних ляльок-мотанок та авторських ляльок Сердюк Наталія Леонідівна.

Ігрова лялька – це символ жінки, іграшка, оберіг. Усі ці якості вміщуються в одному невеличкому виробі!

Найчастіше виникнення ляльки в Україні пов’язують із родовими звичаями пращурів. Народні міфи кажуть, що ляльки, створені з глини або дерева – оживлені богами і є першими людьми на планеті. Лялька мала не лише сакральне, але й ігрове значення. Дівчатка полюбляли з ними гратися.. Ляльки були частиною людства з доісторичних часів. Вони використовувалися як іграшки, магічні атрибути, а також для прикраси інтер'єру. Перші ляльки були зроблені з простих матеріалів, таких як камінь, солома, дерево, глина, хутро та ін. Лялька не народжується сама: її створює людина. Виготовлення ляльки – це справжнє магічне дійство зі своїми правилами і заборонами. Наприклад, ляльку можна було тільки мотати і ні в якому разі не зшивати голкою, а риси обличчя свідомо не промальовували, щоб не привабити нечистого. Наші українські ляльки завжди робилися на радість і на добро, звідси й такі перестороги – аби часом не нашкодити тому, для кого лялька призначалася. Ми ознайомилися з історією виникнення традиційних народних ляльок; ознайомились з матеріалами, що використовуються для їх виготовлення; навчилися виконувати основні технологічні прийоми, навчилися створювати, користуючись отриманими знаннями, авторські ляльки; засвоїли дбайливе і шанобливе ставлення до ляльки як до об'єкта національної історії та культури. Результатом нашого майстер-класу стали авторські, унікальні, ексклюзивні ляльки –сувеніри «Лялька радість», виготовлені в єдиному екземплярі. А також кожен учасник отримав сертифікат за проходження семінару «Лялькова воля- щаслива доля» . Майстриня Наталія вважає за потрібне донести – оберіг не можна купувати готовий з чужою енергетикою! Оберіги треба створювати власноруч, з думками про те для чого і для кого ти це створюєш, які питання вирішуєш, про що замислюєшся, що хочеш донести, чого чекаєш. Ні в якому разі не можна мотати ляльки з хибними думками! За цікавою розмовою час пролетів непомітно й настав час прощатися. Щиро дякуємо пані Наталії за надзвичайно цікаву й змістовну розповідь , проведений майстер-клас , подарунки, закладки і бажаємо їй подальших успіхів в розвитку улюбленого хобі!

Переглядів: 468 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Липень 2017  »