Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 01:57

Головна » 2018 » Лютий » 13 » Масляна, пригощай! Всім розваги подавай!
Масляна, пригощай! Всім розваги подавай!

Масляна - стародавнє слов'янське свято з численними звичаями, що через століття дійшло до наших днів. Масляна - це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Масляна – неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та закликати Весну. Масляна – час ігор і розваг. Саме ними було наповнене свято «Сьогодні млинець – завтра весна»», яке 13 лютого Шумейко Н.С. спільно з активними учасниками бібліотечних заходів Аннусовою В.А. та Кириченко Л.П. провели для учнів 7 класу Петриківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (кл. керівник Франчук І.Д.)Всі разом гралися із Масляною, закликали Весну, змагалися в різних конкурсах. В ході свята обов’язково смакували варениками зі сметаною, млинцями з сиром, маком, медом та яблуками…

Кожна нація, кожен народ має свій великий скарб - звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Зараз надзвичайно гостро потрібне утвердження віри в нетлінну вартість національних основ буття, спадковість поколінь, духовну пам’ять ,що сприяє залученню дітей до творчої діяльності та активної участі у соціокультурному житті громади.

Приємною особливістю традиційного дійства Масляної є чітка і логічна спадковість поколінь. Адже поряд із літніми та поважними за віком учасниками , неоціненну важливу місію продовжують діти, які й надалі примножуватимуть набутки Петриківського краю.

Святкового настрою додавали музичний супровід свята. Усі учасники свята Масляної- 2018 гуртом заспівали пісню «Як у нас на Україні»:

Як у нас на Україні - всі лани квітучі,

Так у нас на Україні - люди всі співучі.

Хай же щастя буде в домі, і пісень багато,

Бо без пісні в Україні, Не буває свята.

А традиційним завершенням гуляння було спалення величезного опудала Масляної (Мари, Зими), яке символізує проводи холодів і народження Весни та нового життя. Всі дружно на подвір’ї бібліотеки спалювали справжнє опудало – «Зиму – Мару», всі діти разом промовляли: «Прощавай, Зима! Ой, Весна-красна, ти прийди до нас сама!».

доповненням до розваг стала виставка-інсталяція «Масляна -2018» . В Петриківській бібліотеці для дітей відсвяткували Масляну весело, пізнавально та смачно!

Переглядів: 448 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2018  »