Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 10:03

Головна » 2017 » Грудень » 13 » На Андрія в дитячій бібліотеці влаштували вечорниці
На Андрія в дитячій бібліотеці влаштували вечорниці

Прийшли зимові свята

а серед них і Калита.

І в Християнстві день – подія

Адже свято це - Андрія.

От і розпочався карнавал зимових свят. Андріївські вечорниці — одне з найвеселіших. 13 грудня ми святкуємо Андрія Первозванного - одного із дванадцяти апостолів, учнів Ісуса Христа. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших. Цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм, обрядовим церемоніям і забавам. У наш час, на жаль, рідко можна зустріти дотримання таких традицій. Але тільки не у Петриківці! У Петриківську районну бібліотеку для дітей на андріївські вечорниці завітали учні 7-б класу Петриківської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів на чолі з класним керівником Франчук І.Д. Дійовими особами були: господиня, дівчата, хлопці, пан Калитинський , Мальовниця. Працівники дитячої бібліотеки разом з активною учасницею бібліотечних заходів Аннусовою В.А. змогли створити справжню атмосферу свята, передати дітям частинку духовного скарбу українського народу, продовжити через них давні традиції та гарні обряди. Ну і що ж за андрієве свято без калити? Усі хлопчики змогли відкусили шматок та поворожили на млинцях і варениках на майбутню долю. Багато хто зі школярів вперше був присутній на такому дійстві та навіть не уявляли, що на них чекає. Втім, дуже швидко діти поринули у дійство. Тож очі їхні горіли цікавістю і захопленням. Усі із задоволенням брали участь у всіх іграх, ворожіннях, та кусали калиту. Апогеєм свята стало пригощання варениками, обрядовим печивом –оберегом –калитениками. Сподіваємося, андріївські вечорниці надовго запам’ятаються юним петриківцям, а зерно, посіяне в їхніх душах цього дня, проросте благодатним колоссям.

Переглядів: 381 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2017  »