Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 03.05.2024, 00:43

Головна » 2016 » Січень » 14 » Новий рік по- петриківськи, або свято Маланки та Василя
Новий рік по- петриківськи, або свято Маланки та Василя

$IMAGE6$              13 січня 2016 року працівники РКЗК «Петриківська ЦБС»прийняли участь у селищному міроприємстві «Щедрий вечір!», яке пройшло в атмосфері веселощів та чарівності,учасники якого отримали не тільки позитивні емоції а й надодочу немало смаколиків ! Сміх та веелощі в цей день- щастя на весь рік! Цього дня на центральній площі Петриківки пройшло веселе свято. З великою зацікавленістю учасники та гості слухали пісень, щедрівок, частувалися смачненьким. Як відомо,зима- не тільки надовша пора року, але й найбагатша святами. Святковий період включає в себе Різдво, Маланку, Старий новий рік –день Василя, Водохрещу. Різдвяні свята в Україні мають свою споконвічну традицію. Вони супроводжуються величавими церковними відправами, колядками, вертепами, щедрівками і віншуваннями, які звеличують народження Сина Божого. Серед цих чудових різдвяних свят – звичай водити Маланку. Завдяки зміні Юліанського календаря на Григоріанський, з 13 на 14 січня можна ще раз посвяткувати В Україні здавна Новий рік вважався найсвітлішим та найвеселішим святом: по-перше, Після Різдва закінчувався досить строгий піст, а по-друге, у це свято прощалися всі образи і непорозуміння, і починався новий життєвий цикл .Увечері з 13 на 14 січня на Маланки господині знову готують святкову вечерю, яка цього разу називається «щедра кутя».Як і на Святвечір, під час Щедрої куті на столі є ритуальні страви: хліб, кутя, узвар, голубці, риба і вареники з різним начинням. Проте цього разу готуються ще і скоромні страви та випікаються спеціальні хліби “Маланка” та “Василь”.13 січня – свято Маланки.

Ой, шановні господарі, дозвольте защедрувати!

Щедрий вечір, добрий вечір —

І дорослим, і малечі!

Щастя, радості, любові,

Щоб завжди були здорові

І багаті, і веселі

І надворі, і в оселі.

Щоб Господь оберігав,

Вам усе потрібне дав,

Щоб ви квітли з кожним кроком,

Отже, всіх вас з Новим роком!

"Хай буде щедрим ваш стіл!", - кажуть, бажаючи комусь достатку в домі, бо стіл і дім здавна поняття нерозривні. вважається, що чим більше страв на столі, тим щедрішим буде наступний рік. На святковому столі українців на Щедрий вечір завжди були пироги з сиром, м’ясом, вареники зі сметаною, гречані млинці, книші, смажене порося, ковбаси. У Новий рік готують багато страв, вважаючи, що чим більше страв на столі, тим щедрішим буде наступний рік. Бібліотекарі також приготували гостинний стіл – як ознаку щедрості, побажання достатку, здоров”я та душевного  миру і тепла!

Переглядів: 575 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2016  »