Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 03.05.2024, 10:12

Головна » 2015 » Липень » 23 » Підводний світ
Підводний світ

23 липня - Міжнародний день китів і дельфінів .

Підводний світ.

На дні пісок м’який, як вата,

Ось під водою навпростець пливе медуза

плескувата, слизька, м’яка, як холодець.

А там дельфіни в синіх плесах.

Пливуть в спокійній череді,

Неначе чорнії колеса, перевертаються в воді.

А ось в’юнкими табунцями,

Маленькі рибки мерехтять

І спинки їх над камінцями,

Немов посріблені блищать.

Дельфін.

Коли на човнику катались

Дельфінам щиро посміхались,

А дельфіни грали з нами,

Від рибалки відволікали.

Руку тільки протягну –

Він пливе у глибину,

Відвернусь лише на мить,

Плавничок у воді блищить.

В море бризки розкидав,

Мене надовго цей дельфін запам’ятав!

23 липня, на всій планеті відмічають особливий день — Міжнародний день китів та дельфінів. У 1986 році, після 200 років нещадного винищення китів, Міжнародна китобійна комісія нарешті заборонила китовий промисел. На щастя, і донині в усьому світі полювання на китів заборонене.

Кити і дельфіни — унікальні творіння хитромудрої природи. Сьогодні я розповім Тобі дещо цікаве з життя цих ссавців.

От кити, наприклад, мають маленькі очі, що здатні витримувати високий тиск під час занурення на великі глибини. З очей китів виділяються великі і жирні сльози, завдяки яким тварина краще бачить у воді. А ще сльози — надійний захист очей від дії солі.

З усіх видів китів касатка — найшвидша. Лише за одну годину вона може пропливти 56 км. Синій кит занесений до Міжнародної Червоної книги. Він є найбільшою твариною на планеті! Довжина самки, яка, до речі, завжди більша за самця, іноді сягає 30-ти м, а вага — більше 100 т.
Сині кити можуть жити стільки ж, як і люди, та за ними дуже важко прослідкувати. Найстарішого кита звалиНабін. Його вдалося сфотографувати в 1970 році, а потім у 2008.

Одними з найдавніших ссавців вважають сірих китів. Вчені стверджують, що цей вид живе на Землі майже 30 млн років.

А як щодо дельфінів? Давньогрецький міф розповідає, що дельфіни — це колишні морські розбійники, яких зачарував бог Діоніс. Фантасти і мрійники запевняють, що дельфіни — нащадки мешканцівАтлантиди, що давно пішла на морське дно. «Дельфіни — наше божество», — кажуть жерці одного африканського племені. За повір’ями індіанців Амазонки, вночі ці прекрасні тварини перетворюються на красунь із довгим волоссям.

Ці ссавці живуть від 40 до 50 років. Найбільш сенсаційним відкриттям стало те, що кожен дельфін від народження має своє ім’я, за яким його розрізняють «друзі». А довів це такий експеримент: на записаний свист-сигнал (дельфіни спілкуються за допомогою звуків і жестів), що, на думку дослідників, означав ім’я дельфіна, відзивалася одна і та ж тварина.

«Дельфіни — наші брати», — говорять народи Далекого Сходу. І вони абсолютно праві. Дельфіни настільки розумні, що їх навіть вчать виявляти міни на морському дні та ворожих розвідників. Проте людство дедалі більше розуміє, що ці милі істоти з чарівною посмішкою мають працювати поряд з нами для мирних цілей. Дельфін став справжнім символом дружби, безмежної доброти і радості.

В читальному залі Петриківської районної бібліотеки оформлено книжкову інталяцію «Чарівний підводний світ» та проведено віртуальну подорож «Світ моря».

Біліотекрі запропонували присутнім прочитати :

-·       Школьник Ю., Світ тварин: повна ілюстрована енциклопедія. – Київ, 2006. – 256с.: іл.

-·       Ламберт Д., Мир животных: иллюстрированный атлас для детей. – Москва, 2001. – 95с.: ил.

-·       Світ моря. – Київ, 2007. – 124.: іл..

-·       Жители морей и океанов: энциклопедия /автор-сост. Т.С. Жабская. – Харьков, 2012. – 96с.: ил.

-·       Море. 333 ответа для маленьких почемучек/ Ф. Кенбей. – Киев, 2011. – 112с.: ил.

Друже! Бережи природу! Вона, як ніхто, потребує Твого піклування та захисту.

Переглядів: 522 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Липень 2015  »