Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 13:13

Головна » 2016 » Листопад » 3 » Планування роботи бібліотек на 2017 рік. Сучасні функції і завдання бібліотеки інформаційного суспільства

3 листопада 2016 року в РКЗК «Петриківська ЦБС» відбулася нарада   «Планування роботи бібліотек на 2017 рік. Сучасні функції і завдання бібліотеки інформаційного суспільства» для бібліотекарів публічних бібліотек Петриківського району.

На ньому говорилося про пріоритети розвитку бібліотечної справи на найближчі роки, та зокрема у 2017 році.

Як зауважила директор Насонова О.А.: «До планування роботи необхідно підійти ретельно і продумано, зваживши на умови сучасної діяльності бібліотеки та свої можливості. Планові заходи повинні працювати на майбутнє, формувати своєрідний, оригінальний та сучасний імідж бібліотеки».

Планування, як і звітність, є складовими менеджменту бібліотеки, завдяки яким бібліотекар може комплексно осмислити діяльність книгозбірні, визначити позитивні та негативні тенденції в її роботі, послідовно вирішуючи складні завдання, що стоять перед бібліотекою, зокрема: формування інформаційного ресурсу, удосконалення бібліотечно-бібліографічного обслуговування та надання бібліотечних послуг з використанням новітніх технологій.

У 2017 році було рекомендовано звернути увагу на такі пріоритетні напрями діяльності бібліотек, як:

•           · роль публічних бібліотек в соціально-культурному житті місцевих громад;

•           · надання вільного доступу до інформаціі для населення;

•           · організація бібліотечних акцій, літературних фестивалів, книжкових форумів;

•           · соціальне партнерство бібліотек у формуванні бібліотечних послуг для людей з обмеженими фізичними можливостями;

•           · розширення простору обслуговування бібліотеки віртуальними засобами;

•           · бібліотеки як ресурсний центр з екологічного виховання громадськості;

•           · бібліотека – центр міжкультурних комунікацій.

Заступник директора по роботі з дітьми Шумейко Н.С. ознайомила присутніх із районними заходами, які будуть проведено спільно з Петриківською районною бібліотекою для дітей у 2017 році:

-.Районний конкурс дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси»;

- Районний семінар «Бібліотека для дітей- відданість традиціям співзвучність сучасному , відкритість майбутньому»;

-. Конкурс на кращу книжково-ілюстративну виставку "Джерела, що наповнюють життя".

Зміни, оновлення, прогрес у бібліотечній справі передбачають подальше вдосконалення форм і методів діяльності. Бібліотекам необхідно бути креативними, наполегливо рухатися вперед, зміцнювати позиції зберігаючи традиційні функції та водночас надаючи актуальні послуги, бути невід’ємною частиною місцевих громад.

Переглядів: 4424 | Додав: Оксана | Рейтинг: 1.9/7
«  Листопад 2016  »