Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 10:04

Головна » 2015 » Березень » 20 » Пташок викликаємо до рідного краю
Пташок викликаємо до рідного краю

Вже зовсім скоро пташки прилетять

З далеких країн до рідного дому,

Жене їх туга крізь гори і доли

У край коханий до Українських хат.

20 березня,у перед день вшанування Сорока Святих, у Петриківській районній бібліотеці для дітей відбулось  свято зустрічі птахів “Пташок викликаємо до рідного краю ” для учнів 3-б класу Петриківської  СЗОШ  (кл. керівник Стежка Т.І.) 22 березня  наші предки вважали першим днем весни. Українці цього дня пекли обрядове печиво у вигляді жайворонків, а діти співали “Летіть, жайворонки, до нашої сторононьки, зиму проводжати, весну закликати!” Частину випічки кришили й годували птахів. Таким чином наші предки намагалися вшанувати сили природи. Захід провели заступник директора РКЗК «Петриківська ЦБС»  по роботі з дітьми Шумейко Н.С. ,  бібліотекар абонемента РДБ Потапенко Ю.В., бібліотекар читального залу РДБ Бутко О.В.. Спочатку учні послухали цікаву розповідь про хвилі прильоту птахів, ілюстровану мультимедійною презентацією, фрагментами відео та записами голосів птахів. Школярі дізналися, яка пташка прилітає найпершою, яка пташка найдрібніша. Цікаво було дітям дізнатися , що шпаки разом із своїми пташенятами за місяць знищують 22 тони сарани. Діти активно відгадували загадки про птахів, слухали вірші та прислів’я.

До цього свята дитяча бібліотека готувалась заздалегідь – майстер із села Іванівка Прудченко В. виготовив чудову  шпаківню «Пташиний будиночок» та годівничку «Пташине кафе». Після закінчення свята бібліотекарі разом з дітьми прилаштували ці вироби на деревах біля бібліотеки. Свято зустрічі птахів є одним з найулюбленіших заходів нашої бібліотеки. Цей захід є цікавим і корисним для дітей, адже сприяє їх екологічному, народознавчому, естетичному розвитку.

Переглядів: 975 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »