Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.04.2024, 03:07

Головна » 2015 » Вересень » 18 » Щоб дізнатися про край, легенди чарівні читай
Щоб дізнатися про край, легенди чарівні читай

" />

Наш рідний край, мов квітка зоріє у барвистому вінку Матері - України. Казкова його краса, невичерпні скарби, багаті душею, талантами, мудрі і працелюбні люди створюють неповторний колорит . Хто хоч раз побував на цій землі - назавжди лишається в полоні її чар. Розмаїття степів та лісів, залиті сонцем квітучі сади , щедрі поля Петриківської землі народжують ті прекрасні чуття в серцях людей, що потім виливається у глибокому слові, чарівних мазках пензля, дивній казці оживленого дерева , витончених мелодіях, приходить у світ у вигляді прекрасних витворів людського духу, уяви, майстерності працьовитих рук. З молоком матері, з ніжними словами колисанок приходить до нас любов до рідної землі. А починається все від рідного порога. Рідне селище! Дорогий серцю куток, колиска мрій. Чарівна природа навкруг милує око.

Багатий  на  легенди  та  перекази  петриківський  край,  зокрема  наша  Петриківка.  Це  чудовий  район  із  освіченими  і цікавими  людьми,  які  можуть  повідомити  багато  таємниць  нашого  краю.  Велику  кількість  легенд  і  переказів  ми  почули  саме  від  них.  Це  розповіді  про  історичні  події  та  постаті,  про  походження  назв  сіл,  міста,  урочищ  і  річок . Людина не може  жити  в  майбутньому,  не  знаючи  свого  минулого.  Ми  повинні  знати  свою  історію,  своїх  предків.  Саме  у  легендах  і  переказах  у  художньому  плані  розкривається  минуле  нашого  народу,  його  побут,  свята.                                                                                     16 вересня 2015 року в Петриківській районній бібліотеці  для дітей відбувся краєзнавчий урок «Легенди рідного краю» для учнів 4 класу Петриківської СЗОШ (кл. керівник Клешня С.). Бібліотекарі  Потапенко Юлія та Бутко Ольга ознайомили дітей з легендами  «Про петриківську вишню»  та «Як майстриня Оленка красу петриківську врятувала». Враховуючи те, що  діти вивчають легенди України, зокрема Черкащини, діти переглянули  мультимедійну презентацію  «Легенда про Смілу».                                                                 Дуже приємно, що наша краєзнавча робота не є марною, що вона потрібна і затребувана читачами, не залишає їх байдужими і спонукає до вивчення рідного краю.

Переглядів: 426 | Додав: Оксана | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2015  »