Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 14:42

Головна » 2015 » Квітень » 21 » Таємниці книжкових полиць
Таємниці книжкових полиць

Щороку 23 квітня святкується Всесвітній день книги й авторського права. Резолюція про проголошення Всесвітнього дня книги й авторського права, була затверджена Генеральною Конференцією ЮНЕСКО на своїй 28 сесії (25 жовтня – 16 листопада 1995 року). Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.  Сама ідея проведення цього свята належала Міжнародній Асоціації Книговидавців, а потім була запропонована на розгляд ЮНЕСКО. Символічно день 23 квітня був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія дарували троянду за кожну куплену книжку. А для світової літератури цей день є символічним. Цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі, вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства, і заснувала Всесвітній день книг і авторського права та Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів  толерантності в дитячій та юнацькій літературі.

Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книга, прочитана вами в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя. "Хто багато читає, той багато знає" – так говорять у народі. І це правда. Книга вчить, як на світі жить. Книжка відповідає на безліч запитань і сама вміє запитувати. Серед багатьох весняних свят є прекрасне свято – День книги. 23 квітня наша улюблениця – книжка – відзначає своє професійне свято – Всесвітній день книги та авторського права. Це чудове свято – можливість нагадати про те, яку важливу роль відіграє книга в збереженні культурного спадку, передачі інформації наступним поколінням і просто в житті кожної культурної людини. В цей день вас чекають зустрічі з новинками літератури і не тільки….В Петриківській районній бібліотеці для дітей цей день відзначать демонстрацією мультимедійної презентації  та виставкою літератури «Таємниці книжкових полиць».

За всі віки життя на цій Землі
Знання і досвід, мрії променисті
Збирало людство у книжки малі
І зберегло їх свято й урочисто.

У книгах тих записано усе,
Що людське серце болем наповняло.
І те, що радість сонячну несе,
Що на заваді розвитку стояло.

Шалені успіхи і радість відкриття,
Важкі невдачі, біль утрат і зраду.
З прадавньої пори і так усе життя
До книжки йшла людина на пораду.

Бо книга – вчитель, добрий друг вона,
Завжди порадить щиро й допоможе.
В ній людства мудрість зібрана земна,
Тому вона – усе на світі може!

Це знань могутнє й чисте джерело,
Що не міліє – повниться з роками!
І якби там людині не було,
А мудра книжка завжди поруч з нами.

Переглядів: 487 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2015  »