Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 14:25

Головна » 2017 » Січень » 17 » Вітання Майстру. Василю Соколенку -95 літ !!!
Вітання Майстру. Василю Соколенку -95 літ !!!

Живу і дихаю і їм небесний хліб

На поле йду й вертаюсь день у день

Собі на радість людям на потріб

Малюю квітку і співаю вам пісень

І сонця хватить ще у долі на життя

Купатись з птахою в бездонній глибині

Якщо до цього вже не буде вороття

Я посміхнуся людям а вони мені.

Олександр Чегорка

Головна місія художника – стверджувати життя і красу. Поки він здатний зупинити мить, б’ється серце людини, тривожиться її душа. Особливі таємниці знають митці: їм вдається примусити вітер – дзвеніти, квіти – дихати, людину – жити.  На просторах полотен – пошуки краси. У пульсації холодних і теплих мас, у напоєності кольору світлом – рух життя.

Петриківська земля щедра талантами, народила багато самобутніх митців, які прославили свою землю далеко за її межами. 2017 рік став ювілейним для багатьох із них.

17 січня 1922 р. – у с. Петриківці на Катеринославщині народився Василь Іванович Соколенко, художник, заслужений майстер народної творчості, майстер петриківського декоративного розпису (95 років від дня народження). Як і багато дітей Петриківки Василь Іванович закінчив місцеву школу декоративного розпису. Вчився майстерності у славнозвісної майстрині Тетяни Пати. Навіть під час війни не розлучався з олівцем – замальовував з натури вогневі точки ворога, переправи. По війні повернувся в рідне село. Працював на фабриці "Дружба", багато років обіймав посаду головного художника. Сам вже став вчителем для талановитої сільської дітлашні – навчав їх секретам розпису, передавав традиції старовинного мистецтва, виховував майбутніх майстрів.

У роботах Василя Івановича можна знайти різні сюжети: історичні, ліричні, побутові, гумористичні, їх об'єднує одне – любов до рідної землі, до людей, до краси.

Багато теплих привітань прозвучить ювіляру знагоди величного 95-річчя, тож і працівники дитячої бібліотеки зичать Майстру:

Ви піднялись на верх гори,
Йдучи в цікавий світ
Крізь спеку, бурі і вітри,
Крізь 95 літ.
Ви вибрались на височінь, -
Було все на путі:
Сміливі кроки, гостра рінь,
Устремління до мети.
З цієї висоти життя
Відкрився винокрай:
Сади, гаї, в полях жита,
Сріблястий водограй.
На фоні тім красуються
І села, і міста.
В душі у вас краса оця
Любов’ю пророста.
Тепер вам все згадалося,
В цю осінь осяйну,
Усе що засівалося
В життєву  борозну.
Й надалі словом-правдою
Вам душі засівать.
У Вашім серці доброти, -
Як рясту на лугах.
Перед очима не простий
Встав фронтовий Ваш шлях.
Попереду ще довга путь
Й вогонь у серці є.
Нові надії в нім цвітуть,
І день новий встає.