Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 20:00

Головна » 2015 » Квітень » 21 » Земля – наш спільний дім
Земля – наш спільний дім

«... День Землі - це день відповідальності перед

нашою планетою, відповідальності перед людьми, які її

населяють, перед самою природою, частиною якої ми є».

С.П. Капіца

Летить Земля у просторі космічнім,

Закутана у сяйво голубе,

І в русі цьому щохвилиннім, вічнім,

Життя розквітло буйно, як ніде.

Бо ні жарка Венера, ні Юпітер, Ні Сатурн

Так не вгадали біля Сонця більше пролетіть,

Щоб не було ні пекла, ані мертвих бур,

Лиш на Землі вдалось життю вціліть!

На всій планеті у цей день весняний

Святкується щорічний День Землі.

І недаремно квітень буйнотравий

До цього дня прикрашує її.

22 квітня світ відзначає День Землі. В день цього свята давайте, дорогі друзі, пройдемося стежками рідної землі, переглянемо ще раз її скарби, щедро даровані матінкою-природою. І наша перша подорож до лісу. Це особливий, безконечно добрий і щедрий світ, який не просить нічого і дає людям так багато! Той, хто рубає дерево – скорочує власне життя – так кажуть у народі. Ми юні, нам жити на цій Землі, тож давайте садити дерева для себе, для своїх онуків і правнуків. Ще не пізно – посадіть біля річки калину, вербу, біля хати – яблуню, у лісі – дубочка і клена. Свято Землі символізує щорічне відновлення Землі, дає надію на щасливе і заможне життя нашого народу, який самовіддано працює на ній. День Землі покликаний націлити людей на збереження природного середовища Землі, навчити людей з розумінням і вдячністю відноситись до її багатств. В різних країнах світу в цей день проводять різноманітні екологічні заходи: конференції, виставки, глобальні акції, такі як відмова від використання автомобіля, Годину Землі, і закликає господарства та комерційні установи вимкнути їх необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб стимулювати зацікавлення до потреби протидіяти зміні клімату.) та ін. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, ріки та водойми, висадити хоча б одне дерево. Це свято святкують люди всіх національностей та віросповідань. ХХІ століття. Яким воно буде для нас, жителів планети Земля? Це залежить від нас із вами. Настав час керуватись у всіх своїх вчинках правилами екологічного гуманізму. Основна його ідея – ми з вами – лише частка природи, Космосу, законами і правилами якого ми повинні керуватись у повсякденному житті. Не владарювати над природою, а співпрацювати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною часткою.

В читальному залі Петриківської районної бібліотеки маленьким читачам пропонується до ознайомлення виставка літератури «Земля – наш спільний дім»

І як би не склалось, де б ми не бували –

У мандрах, в далекім краю.

Та серцем синівським щоб не забували

Про неньку – Вітчизну свою!

У праці красива, у пісні натхненна,

І люд роботящий у селах, в містах.

Хай Богом ранима і благословенна

Пребуде земля Українська в віках!

Переглядів: 698 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2015  »