В сніговому світі не все так однозначно, як це здається на перший погляд. Тому, що зима – єдина пора року, коли загадані бажання мають усі шанси щоб збутися. З приходом зими все стає схожим на чудову казку, і майже в кожному дворі з’являються закутані шарфами кумедні снігові чоловічки. Персонажі зими (Сніговики, Снігові баби, Снігуроньки) мають, як виявляється, гаряче серце, тому і розтають навесні виключно від любові до людей. Ми відповідаємо їм взаємністю і відмічаємо на їх честь свята. 18 січня ми маємо нагоду ушанувати снігового красеня у всесвітній День сніговика.
Сніговик: історія появи.
Якщо вірити старовинним переказам, наприкінці XV століття , приблизно в 1493 році , італійський скульптор , архітектор і поет Мікеланджело Буонарротті вперше зліпив снігову фігуру.
За даними історичних досліджень , перша письмова згадка про сніговика зустрічається в книзі XVIII століття: там ідеться про красиву снігову людину» гігантських розмірів. А саме слово «Schheemann», тобто сніговик, виникло спочатку в німецькій мові.
Зображення снігової фігурки вперше з’явилося як ілюстрація до дитячої книжки з піснями, виданої в Лейпцігу.
Сніговикам присвячені чудові дитячі казки, найвідоміша з яких – «Сніговик» Г.-Х.Андерсена. У ній собака розповів сніговому чоловічкові про своє життя , про людей і про пічку, біля якої він так любив грітися, будучи щеням, і в сніговика з’явилося незрозуміле бажання наблизитися до пічки. Йому здавалося, що щось ворушиться в ньому-тремтливе і живе. Цілими днями, замість того, щоб радіти тріскучим морозам, сніговик сумував , дивлячись на піч через вікно… Прийшла весна, і сніговик розтанув. І тільки тоді знайшлося пояснення його туги: хлопчаки закріпили сніговика на кочерзі ,яка й ворушилася в ньому, коли він споглядав піч.
У фонді Петриківської районної бібліотеки для дітей є чимало книг про зиму , Сніговичків, європейські та українські зимові традиції. В читальному залі експонується виставка-настрій до у всесвітнього Дня сніговика.
Наприкінці 2016 працівники районної бібліотеки власноруч зробили сніговика, як символ зимових свят, наші читачі, просто перехожі ставляться до нього з належною повагою як до казкового персонажа, який дарує гарний настрій.
На центрральній площі Петриківки також дарують настрій перехожим два чудові сніговички!
Отож і ви, по можливості , зробіть чи зліпіть це зимове диво й загадайте йому своє найпотаємніше бажання!
|