Кожному з нас, принаймні раз у житті, мріялося здійснити подорож у прадавні часи, побачити, як жили наші предки, відчути дух давноминулої доби.
Ніхто з присутніх на святі Івана Купала на березі річки Оріль (біля петриківського ставка) 6 липня 2018 року не буде заперечувати, що з самого початку тут панувала особлива атмосфера, була якась емоційно-піднесена аура. До цього місця сходились місцеві мешканці різних вікових груп – від малих дітей до літніх людей.
Звучали народні та сучасні пісні у виконанні аматорів сцени, показували свої вміння козаки, бібліотечні працівники провели майстер-клас з плетіння Купальських вінків. Усім хотілося надіти виготовлені вінки, сфотографуватися в них на фоні петриківських краєвидів у колі друзів та односельців.
Присутніх частували смачною юшкою .
Одним словом ,було справжнє українське свято. Цікаве, пізнавальне, невимушене. Очевидно, таке саме, яке було в наших давніх предків. Багато цікавого та пізнавального підготувала для усіх учасників свята Івана Купала Аннусова Віра Андріївна яка подарувала чудову й добру казку, яка довго житиме в нашій пам’яті. І множитиметься в наших розповідях. Ця жінка-краєзнавець, мудра народною мудрістю людина , що живе за законами Природи й навчає цього інших.
Найпершою ознакою цивілізованих націй є їхня здатність зберігати й передавати нащадкам свою мову, правдиву історію, традиції та звичаї – саме вони єднають попередні покоління з наступними, роблять населення народом, нацією. Усі присутні мали нагоду доторкнутися до минулого свого народу і не подумки, а реально побувати в дохристиянських часах.
|