Золотобоке сонце яблуком викотилося з-за обрію.
Золотобоке яблуко сонцем покотилося по траві. Сяє, мов лампадка Божа. Солодкий запашний сік палахкотить і світить чарівним вогнем серед вранішнього туману. Всю силу літнього жару ввібрало в себе яблуко. Полум’яна спека полудня та лагідні цілунки світанків-смеркань виплекали медове золото. Боїшся його діткнутися – обпече! А торкнеш – холодне, ніби шовк. Це бо росами життєдайними напоєне.
Преображення Господнє – Яблучний Спас.
Зоя Жук
19 серпня у православних християн (6 серпня – у католиків) в Україні урочисто відзначався Яблучний Спас або Преображення Господнє. За церковними канонами, саме у цей день відбувалося чудесне преображення Ісуса Христа, яке побачили його учні. У народі в цей період закінчували збирати хліб, а ще говорили, що у яблучного спаса – плоди земні в запасі.
Раніше селяни до другого Спаса взагалі не їли яблук, бо вважали це за гріх. Цього дня українські господині несуть до церкви грушки та яблучка нового сезону.
На святковому столі обов‘язково має бути випічка з яблуками та грушами – пироги, пиріжки, скрутні, а ще – яблука, запечені з медом та корицею.
У це світле свято хочеться побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров'я і всіх благ! Нехай виправдаються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії!