Привіт, друзі!
В ляльковий театр
Артисти поспішають
У них в валізах
Артисти лежать.
Перетворюється рука
І кошеня і цуценя.
Щоб рука стала артисткою
Потрібно дуже, дуже мало:
Спеціальні рукавички,
Розум, талант - і все в порядку!
Ви любите лялькові вистави? А чи знаєте ви, що 21 березня – Міжнародний день лялькаря? Перші ляльки в житті людини з’явилися дуже давно. Тоді вони зовсім не були схожі на тих, якими діти граються зараз. Робили їх з деревини, з трави, зі шматочків шкіри… У ті давні часи ставилися цілі вистави, в яких головними дійовими особами були великі фігурки тварин. За допомогою ляльок старші навчали молодших. Потім з’явилися ляльки – люди. Такими ляльками діти не гралися, а показували для дорослих невеличкі сценки. Поступово ляльки – люди почали «жити» у спеціально створеному для них ящику, який і став першою сценою в історії лялькового театру.
Сьогодні кожний ляльковий театр має свою будівлю, і акторам вже не доводиться носити мішок із ляльками за плечима. Та й самі актори стали іншими. Вони мають яскраві костюми, сцену з декораціями, мікрофони… Також у них є помічники. Це художники, які малюють декорації; композитори, які пишуть музику до вистави; сценаристи, які на основі дитячих творів створюють п’єси; майстри – лялькарі, які роблять ляльки, і, нарешті, режисери, які ставлять лялькові вистави. Тай самі ляльки стали барвистішими і різноманітнішими.
Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран).
У 2000 році на XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс дану пропозицію на обговорення. Але, не дивлячись на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішене. Тільки лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дата святкування була визначена.
Традицію Свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме в цей день усіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день лялькаря.
В читальному залі Петриківської районної бібліотеки для дітей проведено бесіду до цього дня , під час якої розповіли дітям про такі визначення :
Лялькар – той, хто виготовляє, створює ляльки.
Лялькарство – мистецтво театру ляльок.
Ляльковик – артист, який керує ляльками в ляльковому театрі.
Режисер – це людина, яка «бачить» виставу і «ставить» її на сцені.Він знає, якому акторові що і як говорити, де вставати, як рухатися, якою повинна бути декорація, звук, освітлення сцени.
|